Menu Zavřeno

Silikonové barvy v sítotisku – silikonový potisk textilu

triko se silikonovým potiskem

Silikonové barvy v sítotisku

Silikonové barvy jsou velmi atraktivním způsobem potisku materiálů z polyesteru, nylonu, elastanu v různých poměrech. Hodí se i k potisku softshellu a i jiných materiálů. Naopak nevhodný je k potisku bavlny.

Tisk silikonovými barvami je jeden z nejdražších potisků, ovšem je skoro nezničitelný a pokud budete tento potisk natahovat vždy se vrátí do původního tvaru. Jeho výhodou je tedy jeho elastičnost.

Tento potisk jsme již zkoušeli na mnoha materiálech, například pro surfaře na moři, kde jsme tiskli na materiál plavkovina.

Ekolologie potisku a silikonové barvy

Silikonové barvy jsou ekologické a začíná se více využívat díky zvýšenému smyslu pro ochranu životního prostředí. Silikonová barva je na bázi oleje a neobsahuje látky jako olovo, benzen a formaldehyd.

Silikon je látka, která je nerozpustná ve vodě a jakémkoliv rozpouštědle. Jedná se o druh nového ekologického materiálu používaného v mnoha průmyslových odvětvích.

silikonový tisk silikonem potisk plavky s potiskem

Takto vypadá potisk na softshellu. Potisky jsme vyráběli pro sportovce, řidiče závodního auta, kde jsou potisky namáhané oděrem, vysokými teplotami praní a pod.

Potisknout lze i funkční trika a kalhoty. Zde jsou náhledy z kolekce oblečení pro jízdu na koni, kde oblečení musí vydržet nejen oděr a vysokou elastičnost materiálů na které se tiskne, ale potisk na kalhotách je i plně funkční a drží jezdce v sedle koně.

Teplota sušení silikonového potisku je 150 stupňů Celsia. Proto by tuto teplotu měli vydržet i materiály na které se tiskne. Odolnost materiálu můžete u nás nechat vyzkoušet.

Potisk silikonem vydrží všechny druhy praní, proto je s oblibou používán na sportovním oblečení. Potisk dobře vypadá a má velkou pružnost a flexibilitu.

Napsat komentář