Menu Zavřeno

Silikonový potisk na oblečení – velmi pružná varianta potisku textilu.

Silikon na oblečení? 

Někdo by mohl říct, že to nemyslíme vážně a tisknou silikonem na látku, že nejde. Ale jde to a doopravdy struktura potisku je silikon. Je to zajímavá metoda potisku, která se neustále vylepšuje. Samozřejmě když se jedná o silikon má tato barva i vlastnosti silikonu. Nejúžasnější vlastností je pružnost, která je velice žádaná u všech elastických materiálů. Silikonový potisk na oblečení a zvláště na oblečení sportovní je nyní in.

Výběr barev a silikonový potisk oblečení.

Silikovové barvy jdou namíchat ve všech pantone odstínech určených k potisku textilu. Můžete si tedy nechat u nás namíchat barvy, které se vám budou líbit a v podstatě se nemusíte omezovat. 

Ekologie vs. silikonové barvy.

Určitě vás napadá, zda je takový tisk ekologický. Ekologie je poslední dobou velice skloňovaná a nejde se jí vyhnout ani v oblasti tisku. Všechny barvy, které u nás používáme jsou ekologické a samozřejmě jsou ekologické i barvy silikonové. Silikonová barva je na bázi oleje a neobsahuje látky jako olovo, benzen a formaldehyd. Silikon je látka, která je nerozpustná ve vodě a jakémkoliv rozpouštědle. Jedná se o druh nového ekologického materiálu používaného v mnoha průmyslových odvětvích. Nemusíte mít tedy strach, že by vaše tisky nesplňovali náročné požadavky zákazníků pro které vyrábíte svoje oblečení a necháte si je u nás potisknout.

Na jaké materiály je potisk silikonem vhodný. 

Silikonové barvy jsou velmi atraktivním způsobem potisku materiálů z polyesteru, nylonu, elastanu v různých poměrech. Hodí se i k potisku softshellu a i jiných materiálů. Naopak nevhodný je k potisku bavlny, bavlna a jí podobné materiály nemají rovný povrch jako třeba polyester. Silikonová barva kopíruje povrch na který se nanáší a pouze na velmi kvalitní bavlně vypadá tisk hezky. Bavlněná látka musí mít tedy vysokou kvalitu, aby byl tisk silikonem vhodný.

Také je potřeba aby látka určená k potisku vydržela vyšší teplotu. Silikon se nanáší ve více vrstvách a látka prochází při vrstvení mezisušením a ne všechny materiály toto vydrží. Nemějte ale strach, tiskli jsme už i na plavky, které jsou velice choulostivé na vysoké teploty a látka byla tak kvalitní, že potisk a následné sušení barvy vydržela.

Silikonový potisk oblečení a jeho cena.

Tisk silikonovými barvami je jeden z nejdražších potisků, ovšem je skoro nezničitelný a pokud budete tento potisk natahovat vždy se vrátí do původního tvaru. Jak už jsme si říkali, tak výhodou tohoto potisku je jeho trvanlivost a je prakticky nezničitelný při běžném používání oblečení. Proto je vyšší cena potisku bohatě nahrazena jeho vlastnostmi. Ale než si řeknete že to není pro vás a že to bude příliš drahé, nechte si u nás udělat kalkulaci na potisk silikonovými barvami a uvidíte, že cena není to co by vás odradilo. U mnoha materiálu je to výborné řešení potisku, protože většina běžných barev na některých materiálech prostě nedrží nebo se materiály musí potisknout barvami, které nesplňují tak žádanou ekologii.

A na co jsme už tiskli?

Tento potisk jsme již zkoušeli na mnoha materiálech, například pro surfaře na moři, kde jsme tiskli na materiál z lycry. Tričko chtěli potisknout na více místech a protože jsme se toho nebáli i výsledek byl perfektní. Tento potisk jsme tiskli (jako všechno jejich oblečení) pro známou značku Meltemi Windsurfing.

Tričko je vyrobeno z lycry, která má UV ochranu 50+, díky tomu je vhodný na vodní outdoorové sporty. A můžete si trika prohlédnout zde: Oblečení MELTEMI 

silikonový tisk silikonem potisk plavky s potiskem

Dalším tiskem byl potisk na softshell. Potisky jsme vyráběli pro známého sportovce, řidiče závodního auta Martina Prokopa od nás z Vysočiny. Pro Martina tiskneme velkou část z kolekce jeho oblečení a už jsme na jeho tiscích vyzkoušeli různé druhy potisku právě pro to, že jeho oblečení se při sportu namáhá a samozřejmě má oblečení z velmi pružných materiálů. Na některé naše práce se můžete podívat na jeho stránkách: https://www.facebook.com/MPSportss/

Potisknout lze i funkční trika a kalhoty. S majitelkou tohoto eshopu s oblečením jsme vyzkoušeli různé materiály a nejnáročnější je potisk na legíny, kde silikon drží jezdce na sedle koně. Na její výrobky s naším potiskem se můžete podívat zde: https://horsespirit.store/cs/jezdecke-obleceni/spirit-horse-triko.html

Dalším materiálem na který jsme tiskli je kortexin. Majitel této firmy, chtěl na odolný materiál odolný potisk a výsledek je super. Tento materiál je použitý na držáku kol jako ochrana rámu kola, když kolo na nosič upevníte. Zde se můžete na jeho výrobky a náš potisk na nich podívat: https://www.tmk.cz/eshop/nosic-kol-tmk-e-classic

No a pokud i vy potřebujete potisknout nějaký zvláštní materiál nebo jen na své výrobky hledáte kvalitní potisk obraťte se na nás. Společně vymyslíme jak vaše materiály potiskneme a jaká metoda potisku je pro vás vhodná.

Stačí napsat vaše požadavky na náš email: info@sitotisksvoma.cz nebo vyplnit poptávkový formulář zde